Nezobrazuje se Vám zpravodaj správně? Klikněte ZDE
INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ SKAUTSKÉHO STŘEDISKA PLATAN

Vážení rodiče a příznivci skautského střediska Platan,

s posledními pár dny letošního roku Vám zasíláme informační zpravodaj našeho střediska. Nebudu Vás napínat - povánoční čas si takové zacházení nezaslouží - a proto Vám popřeji za středisko Platan, ať je nasledující rok 2016 takový, jaký si představujete.

Příjemné čtení!

Jakub Rajšl - vůdce střediska

Rádcovský kurs RAK

Bořek vysvětluje

Během podzimních prázdnin se téměř 40 členů našeho střediska sjelo na plzeňské skautské základně Senečák. Většina z nás si vyzkoušela něco poprvé – starší skauti a skautky měli asi poprvé program o tom, jak vést schůzku, někteří roveři a členové vedení si poprvé vyzkoušeli o tomto povídat mladším a vést metodické programy a v neposlední řadě některé světlušky a vlčata poprvé vyjeli na delší dobu se skautským oddílem. Červenou nití celého pobytu byla postavička Bořka stavitele, se kterým jsme si zkusili spoustu nových věcí. Mimo programu na základně jsme navštívili také plzeňské interaktivní muzeum Techmanie. Několik fotek z akce je k nalezení na facebooku.

Adam

Smuteční oznámení

Fenek a Orel na táboře

Dne 9. října 2015 několik zástupců oldskautského kmene zastoupilo středisko PLATAN na posledním rozloučení z bratrem MUDr. Vladimírem Novákem, Csc. – Fenkem, který zemřel ve věku 82 let dne 28. září 2015. Fenek byl zakládajícím členem střediska PLATAN. Blíže také zde.

Adam

Registrace

S novým rokem také přichází nutnost placení registračního poplatku, jehož výše je odvislá od počtu plánovaných oddílových víkendových akcí, které již děti v průběhu roku platit nemusí. Tento způsob úhrady se nám osvědčil, neboť je motivační k účasti dětí na víkendových akcích. Současně však vnímáme jednorázovou finanční náročnost, a proto, pokud by rodičům vyhovovalo rozložení členského příspěvku či úprava jeho výše, nechť kontaktují vedoucího oddílu. Nutno podotknout, že středisku PLATAN jde především o hojnou účast dětí na akcích. Závěrem je třeba upozornit na změnu bankovního spojení na středisko PLATAN. Aktuálně má PLATAN číslo bank. účtu: 2800894267/2010. Blíže registrační dopis, který obdrží každý člen PLATANU.

Beltémské světlo

Skauti z Platanu a Blaníku na Radnici Prahy 4

Členové Platanu a kolegové z Blaníků donesli 21.12.2015 na Radnici Prahy 4 v Nuselské ulici předat panu starostovi Betlemské světlo. Betlémské světlo je symbolem přátelství, klidu a míru, a má tak díky těmto hodnotám velmi blízko k myšlenkovým základům skautského hnutí. Předávání plamínku symbolizuje předávání Vánočního poselství.
Z tohoto předání existuje dokonce i video záznám, který můžete shlédnout na Facebooku.

Rajče

Vyzvědači

pozvánka

Vyzvědači jsou tradiční střediskovou akci, která se koná každý rok za účasti více oddílů ze střediska. Letos je akce motivována knihou Zaslaná pošta od Terryho Pratchetta. Akce se bude konat v termínu 16. - 17. ledna 2016 a jedeme do vytápěné skautské základny v Lanškrouně. Odjezd a mnohé další informace budou upřesněny na lednových schůzkách, odjíždět se bude v sobotu dopoledne. V podvečer nás čeká dobrodružná hra v centru města, v neděli pak procházka po okolí a odjezd domů. Účast prosím nahlaste nejpozději do 7. 1. 2016 svému oddílovému vedoucímu.

Kwaki

Informační zpravodaj střediska PLATAN
Junák – český skaut, středisko PLATAN Praha 4, z. s, Viktorinova 1, 140 00 Praha 4 – Nusle, ev.číslo: 114.32
č.ú.: 2800894267/2010, IČO: 40613593