O středisku

V čase nadějí Pražského jara 1968 založili skauti pocházející ze všech koutů republiky, kteří se v danou dobu shodou životních náhod nacházeli na Praze 4, naše středisko Platan.

Přestože většina těchto skautů a skautek byla tehdy profesně vytížená a také měla povinnosti vůči svým rodinám, neváhala, dala se dohromady a založila skautské středisko Platan, společenství lidí, které přetrvalo do dnešních dnů. I přes přestávku v podobě normalizace se podařilo činnost Platanu obnovit také po revoluci v roce 1989. ( U obnovy střediska stála řada bratrů a sester, které znáte a s některými jste se možná i setkali. Jsou jimi mimo jiných Orel, Pluto, Fenek,…)

Platan jsou zejména oddíly – Dvanáctka, CXL, oba sahající historií daleko před rok 1989, je to i VENETA, OS a nejmladší Plšíci. Bez jejich členů a jejich vedení by nic takového jako naše středisko neexistovalo.

Lidé, kteří ve středisku, považuji za skauty, kteří myšlenku skautingu chápou. Chcete-li důkaz tohoto pochopení, pak je velmi jednoduchý. Všichni jsme přátelé, kamarádi, zkrátka parta. V dobrém i ve zlém se snažíme ve svém volném čase my všichni, děti i vedoucí, posouvat Platan někam dál. A věřte, že to není vždy úplně jednoduchý úkol. Přesto všechno nás to stále baví.

Pro myšlenku skautskou planem sjednoceni pod Platanem!

Jakub Rajšl – Rajče

Komentáře nejsou povoleny.